اندازه باردهی درختان بادام چه مقدار می باشد؟ | نهالستان طبیعت سبز

اندازه باردهی درختان بادام چه مقدار می باشد؟

  • صفحه اصلی
  • /
  • اندازه باردهی درختان بادام چه مقدار می باشد؟
اندازه باردهی درختان بادام چه مقدار می باشد؟

اندازه باردهی درختان بادام چه مقدار می باشد؟

مقدمه ای بر سطح باردهی درخت بادام:
مراحل رشد و باردهی درخت بادام; شبیه رشد ما انسانها از نوزادی تا بزرگسالی است. اگر تا جوانی به درستی از ما تغذیه، مراقبت و آموزش ببینیم، می تواند آینده روشنی را در آینده و بزرگسالی ما نوید دهد. روند رشد و باردهی آنها نیز به طرز وحشتناکی شبیه به انسان است. پس با داستان کاشت، کاشت و درو درخت بادام همراه باشید.
تاریخچه درخت بادام:
مانند بسیاری از نژادهای انسانی، اصل و نسب دقیق درخت بادام ناشناخته است. اما تخمین زده می شود که قدمت آن به 4000 سال قبل می رسد. گفته می شود که اجداد این درخت در آسیای مرکزی و جنوب غربی آسیا کشت، نگهداری و برداشت شده اند. باردهی درخت بادام; در میان قبایل جهان باستان نیز اهمیت زیادی داشت. بادام (Prunus dulcis) برای باروری در روم باستان جاودانه بود و در مصر، فراعنه این دانه جادویی را احترام زیادی قائل بودند.
اما میزان باردهی درختان بادام چقدر است؟
1. باردهی درخت بادام میزان بارندگی: 25 کیلوگرم تا 30 کیلوگرم بادام خشک در هر درخت بالغ
2. مقدار فرنیس باردهی درخت بادام: برای هر درخت فرانیس بالغ، حدود 30 تا 35 کیلوگرم
3. مقدار باردهی درخت بادام تصادفی: 30 تا 35 کیلوگرم برای هر بزرگسال درخت بادام تصادفی
4. باردهی درخت بادام مقدار مامایی: 25 تا 30 کیلوگرم برای هر درخت بالغ
5. مقدار باردهی درخت بادام پوست کاغذ: 25 تا 30 کیلوگرم در هر درخت
6. مقدار تن باردهی درخت بادام: 25 تا 30 کیلوگرم در هر تن درخت بالغ بادام
بهترین آب و هوا برای رشد درخت بادام چیست؟
مراحل باروری و رشد درخت بادام بسیار مهم و چالش برانگیز است. درخت پری ما روح حساسی دارد و در برابر سرمای شدید می‌چرخد. سرمای شدید و مداوم دشمن اصلی گل های این درخت است، بنابراین بهترین مکان برای باردهی آن مکانی گرم و نسبتا خشک است.با در نظر گرفتن این شرایط، زمان باردهی درخت بادام طولانی است. البته این درخت جادویی تا 200 ساعت سرمای منفی هفت درجه نیاز دارد تا گل های زیبایش بیدار شوند و برای فصل بهار آماده شوند.
الزامات باردهی درخت بادام چیست؟
علاوه بر موقعیت جغرافیایی گرم و خشک، درخت بادام برای گذراندن دوران کودکی خود به سلامت و رسیدن به بزرگسالی به حمایت از سه عامل زیر نیاز دارد:
نور:
درخت بادام نور خورشید را برای بهترین رشد دوست دارد و سایه را دوست ندارد. اگر این درخت بیش از حد در سایه باشد، گلهای آن می میرند و به میوه تبدیل نمی شوند. بنابراین نور مداوم علاوه بر هوای گرم و خشک بر کیفیت و کمیت میوه درخت نیز تأثیر می گذارد.
خاک:
انواع خاک های شنی و رسی برای رشد درختان بادام مناسب هستند. آنها به خوبی با خاک رس مخلوط نمی شوند. خاک باید دارای زهکشی و عمق کافی باشد تا نهال بادام در هنگام کاشت در خانه جدید خود احساس راحتی کند. بنابراین برای افزایش مقدار باردهی درخت بادام نهال ما را در چاله عمیقی می کارند تا ریشه های آن کمی فشار را احساس کنند.
اب:
درخت بادام از مصرف آب تجاوز نمی کند. مصرف متوسط ​​آب برای آبیاری روح حساس این درخت کافی است. البته توصیه می شود در فصل بهار و به خصوص تابستان به اندازه کافی به آنها آبیاری شود. نکته این است که آب بیش از حد گل های این درخت را می کشد و آینده پرباری برای میوه دادن به درختان بادام شما وجود نخواهد داشت.
چگونه درخت بادام کاشت کنیم؟
خوب، وقت آن است که نهال بادام را برای یک زندگی جدید آماده کنید. ریشه نهال بادام نیز روح حساسی دارد، بنابراین قطع ریشه به این درخت آسیب می رساند. سعی کنید ریشه ها را در سوراخی به عمق گلدان دوران کودکی بکارید تا نهال بادام ما آرام آرام به شرایط عادت کند و خانه جدید خود را بپذیرد.این شرایط همچنین می تواند به طور مستقیم با زمان باردهی درخت بادام مرتبط باشد
درختان بادام عمدتاً خود بارور نیستند و دوست دارند برای گرده افشانی 4-6 متر از درختان دیگر دور باشند. اگر درخت بادام را در پاییز کاشتید، تا بهار صبر کنید و سپس گوهر ما را کود دهید.
مراقبت از درخت بادام:
اگر هنوز این شک را در ذهن دارید که درخت بادام بعد از چند سال نتیجه می دهد، باید این بخش را با دقت بخوانید. همانطور که بارها تاکید شده است، درخت بادام روح حساسی دارد و باید به دقت از آن مراقبت کرد تا به خوبی رشد کند.

از جمله مراقبت های این درخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
آبیاری دقیق و مناسب در رسیدن سریع و باکیفیت آن تاثیر بسزایی دارد. البته آب زیاد ریشه درخت را می سوزاند.
بهترین فصل برای کود دهی بهار است و درختان بالغ به کوددهی کمتری نیاز دارند.
از انواع آفاتی که می توانند به باردهی درخت بادام و خود درخت آسیب برسانند، آگاه باشید.
هرس به موقع؛ درختان بالغ را به خصوص هر دو سال یکبار هرس کنید.
هنگام هرس و مراقبت از درخت بادام از ابزار باغبانی قدیمی، زنگ زده و آلوده استفاده نکنید. زیرا باعث بیماری درختان می شوند.
درخت بادام بعد از چند سال میوه می دهد؟
باردهی درخت بادام به عواملی مانند شرایط جغرافیایی منطقه، آبیاری، خاک، نور، کوددهی و پیشگیری از آفات بستگی دارد. در سالهای اولیه بین گلدهی و باردهی 3-12 سال صبر لازم است تا درخت روند رشد خود را کامل کند و آماده میوه دهی شود. پس یکی از الزامات باردهی درخت بادام صبر است. پس اگر بعد از یک یا دو سال یا حتی بیشتر به ثمر نرسید، ناامید نشوید. این یک فرآیند کاملا طبیعی است و ممکن است کمی طول بکشد. مثل جنین در شکم مادر!
هرس درخت بادام چقدر مهم است؟
اکنون نهال بادام به جوانی خود رسیده است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.این مراقبت را عملیات هرس می نامند. اگر می خواهید درخت بادام که وارد جوانی شده است، مانند شانه زدن موها یا کنار گذاشتن بد خلقی، زیبا بماند و آینده ای روشن داشته باشد، حتما به هرس توجه کنید.
هرس به درخت بادام انگیزه می دهد تا بادام بیشتری را با شما به اشتراک بگذارد. پس دست به کار شوید و هر زمان که شاخه های مرده، بیمار و بی فایده دیدید، کمی هرس کنید تا زمان باردهی درخت بادام تسریع شود.
مشخصات میوه درخت بادام:
بچه های این درخت ابتدا میوه ای با لباس چرمی و سبز هستند که آن را به نام بادام خوشمزه می شناسیم. پس از خشک شدن میوه درخت بادام و زمان برداشت آن، پوست چرمی را از استرس خارج می کنیم، پوستی براق و سفت به دست می آوریم که از جواهرمان محافظت می کند. هنگامی که پوسته شکسته شد، یک بادام قهوه ای خوب در انتظار ما است که آماده مصرف به عنوان یک مهره است.
بهترین زمان برای برداشت درخت بادام چه زمانی است؟
از زمانی که گل های صورتی یا سفید درخت بادام شکوفا می شوند تا زمانی که بادام آماده برداشت شود، حدود 7-8 ماه طول می کشد. با در نظر گرفتن کیفیت مراقبت هایی مانند آبیاری و کوددهی، شروع پاییز زمان باردهی درخت بادام است. در واقع، بادام زمانی برداشت می شود که پوست سبز چرم خشک شده و به راحتی جدا می شود. عجله کن! این بادام خوشمزه حتی با پوسته سخت خود غذای خوشمزه ای برای پرندگان و حشرات است.
برداشت درخت بادام:
برزنت بیندازید زیر درخت! پس از سال ها و ماه ها رشد و مراقبت، لحظه باردهی درخت بادامA است. درخت بادام آماده سرو آجیل است. با احتیاط با چوب یا میله فلزی بزنید تا این مرواریدها روی زمین بیفتند.

خشک کردن رو چجوری انجام دهیم؟
بادام را در یک پارچه توری و دور از باران و رطوبت بپیچید. پس از مدتی ابتدا پوست های چرمی و خشک را از پوست قهوه ای سفت جدا کنید. پوسته سخت را بردارید و کمی بادام بخورید و مزه کنید. اگر زیر دندان ها ترد و خشک باشند، فرآیند خشک کردن به خوبی انجام می شود.
اگر هنوز نرم و لاستیکی هستند، باید تا پایان فرآیند خشک کردن صبور باشید. فرآیند خشک کردن می تواند تا 8 ماه طول بکشد. چیزی نزدیک به طول بارداری انسان!
آفات و بیماری های درخت بادام:
نمونه‌هایی از آفات و بیماری‌هایی که می‌توانند فرآیند باردهی درخت بادام را تحت الشعاع قرار دهند، در زیر آمده است:
بیماری باکتریایی ناشی از استفاده از ابزار آلوده باغبانی
بیماری قارچی که به خصوص به ساقه و تنه درخت آسیب می رساند.
تیک بزنید
آفاتی که از خاک به ریشه منتقل می شوند.
آبیاری بیش از حد
نکته: برای جلوگیری از پژمردگی، می توانید از ریشه پیوندی سخت درخت هلو یا بادام تلخ نیز استفاده کنید.
سوالات متداول:
درخت بادام چقدر عمر می کند؟
زمان و مدت زمان دقیقی ندارد. اما بسته به شرایط جغرافیایی، خاک، پیشگیری از آفات و ... به طور متوسط ​​بین 25 تا 30 سال عمر می کنند.
درخت بادام چقدر بلند می شود؟
بسته به نوع واریته بادام و شرایط مناسب رشد، ارتفاع آنها بین 4 تا 10 متر است.
آیا درخت بادام جنبه زینتی دارد؟
آره! به خصوص نهال و درخت تلخ بادام با گل های سفید و صورتی در فصل بهار واقعا چشمگیر و زیباست.
هر درخت بادام چند کیلو بادام تولید می کند؟
در نهایت پس از دانستن اینکه درخت بادام بعد از چند سال به ثمر می رسد، لازم است عملکرد آن را دانست. اگر درختان بادام شما سالم و بالغ باشند، به طور متوسط ​​20 تا 30 کیلوگرم آجیل تولید می کنند.واد