احداث فضای سبز | نهالستان طبیعت سبز

احداث فضای سبز

احداث فضای سبز | ساخت فضای سبز خاص و جذاب

اجرای فضای سبز از اهمیت و ارزش بالایی در سطح عمومی ، نیمه عمومی و شخصی و خصوصی برخوردار است. جمعیت های شهری همواره در تلاشند تا با حضور در طبیعت و مشاهده سبزه آن زندگی ماشینی و مکانیکی خود را بهبود بخشند ، در حالی که مشکل آلودگی صوتی و ازدحام بیش از حد در کلانشهرها شکاف عمیق و قابل توجهی بین ساکنان استانها و شهرها ایجاد می کند. طبیعتی بکر و منحصر به فرد ایجاد شده است.
البته آلودگی محیط و شرایط نامساعد جوی نیز باعث ایجاد استرس و مشکلات فکری بیشتر و بیشتر می شود. در کنار همه این مشکلات ظاهراً حل نشده ، بزرگترین و م effectiveثرترین راه حل ایجاد فضای سبز و محوطه سازی برای برانگیختن احساس راه رفتن و تنفس در طبیعت و کاهش برخی از مشکلات ذکر شده است.
به همین دلیل است که علم نوظهور در زمینه طراحی منظر یا منظره ، با ترکیب روح و سلیقه هنری طراحان ، تجربه و دانش آنها ، به دنبال کشف پتانسیل ها و امکانات فضاها و چشم اندازهای مختلف برای ایجاد فضای سبز و محیط های پر جنب و جوش است. از آرامش استفاده کنید. طراحان دانش خود را به سلیقه و خواسته های کارفرما در انتخاب روش صحیح استفاده از عناصر و چیدمان اجزا به منظور محوطه سازی صحیح و مطلوب و ایجاد فضای سبز بکار می برند.
پیاده سازی فضای سبز در محیط بسته:
برای اجرای فضای سبز در محیط بسته ، باید کمی حالت کار خود را تغییر دهید. مهمترین چیز در این فضا این است که داخل خانه باشید ، اجازه نور خورشید و هوای تازه را ندهید. احتمالاً می توانید با باز گذاشتن پنجره یا درب جلو مبادله هوا را انجام دهید ، اما ممکن است به اندازه تعامل با هوای آزاد در یک فضای باز واقعی موثر نباشد.
بنابراین ، قبل از طراحی و اجرای فضای سبز در داخل خانه ، باید به شرایط آن دقت کنید. در کجای اتاق می توانید نور خورشید را از طریق پنجره یا سقف دریافت کنید؟ بنابراین ، گلدان هایی که نیاز به نور خورشید دارند باید در این مکان قرار گیرند. همچنین ، در مکان هایی که نور وجود ندارد ، گلدان هایی قرار دهید که به نور کمتری نیاز دارند. به این ترتیب ، می توانید حداکثر کارایی را به دست آورید و از فضای موجود حداکثر استفاده را ببرید. این چیزی است که ما در تراس ها می بینیم و معمولاً حتی مردم عادی نیز می توانند آن را تشخیص دهند. اما یک مشاور طراحی و پیاده سازی فضای سبز می تواند گلدان ها و گیاهانی را برای شما انتخاب کند که بهترین و بالاترین عملکرد را در داخل خانه تولید کنند و بیشتر و بیشتر دوام بیاورند. بنابراین هزینه اجرای فضای سبز در محیط بسته جوابگو خواهد بود و زمان بیشتری می برد.
معمولاً در طراحی و اجرای فضای سبز داخلی از گلدان ها و گیاهانی استفاده می شود که نیاز به آبیاری کمتری دارند و تحمل آفتاب بیشتری دارند.
فضای سبز را در مکان های عمومی انجام دهید:
ایجاد فضای سبز در اماکن عمومی امروز بخشی جدایی ناپذیر از دستور کار بخش های مختلف ساختمانی و شهرداری ها در شهرهای مختلف است. تقویت روحیه عمومی و ایجاد نشاط و سرگرمی با استفاده از دانش و تجربه برای ایجاد فضاهای سبز جامعه ایده ایده آل و درستی است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی مناطق عمومی و ایجاد آنها فضای سبز مراحل خاصی را طی می کند که به برخی از آنها اشاره می کنیم:
1. ابتدا انتخاب منطقه مناسب از نظر موقعیت ، شرایط دسترسی و البته اندازه و مساحت برای ایجاد فضای سبز توسط مهندسان شهری ضروری است.
2. سپس آنها باید به درستی این فضا را برای قرار دادن اجزای مختلف و استفاده از عناصر آماده کنند. آماده سازی مناسب فضا به معنی حفر و برداشتن حفره ها و حفره های عمیق و به طور کلی تسطیح سطح است.
3. بعد ، زمان انتخاب مواد لازم برای ساخت تجهیزات و قطعات مختلف ، با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و سایر شرایط غالب است. زیرا از هر یک از مواد مناسب می توان برای ایجاد ساختار جداگانه استفاده کرد.
4. پس از گذراندن مراحل انتخاب سایت و مصالح ، فرایند ساخت آغاز می شود و مهندسان و کارگران بخشهای ساختمان و شهرسازی وارد میدان شده و وظایف را مشخص می کنند و هریک از آنها مسئول اجرا و اجرای این امر است. بخش این با دانش و تجربه آنها مطابقت دارد.
5- ساختمان و ایجاد کف و سطوح زمین را می توان اولین گام در ایجاد فضای سبز دانست. ایجاد کف ورودی ها ، پیاده روها و قسمت های مختلف دیگر با استفاده از مصالح مختلف مانند بتن ، گچ و سیمان و همچنین انواع سنگ ها و موزاییک های مناسب ضروری است.
6. پس از ایجاد کفپوش از قسمتهای مورد نیاز ، مناطق مختلف از یکدیگر جدا شده و هر یک از آنها برای ساخت و قرار دادن عناصر یا اجراهای مختلف کدگذاری شده است. به عنوان مثال ، مساحت زمین های بازی ، زمین های بازی ، چمن ها ، باغ ها ، دریاچه های مصنوعی ، توالت ها ، مزارع کاشت درخت مشخص شده و فاصله آنها مشخص می شود.
سپس بررسی و استفاده از سیستم ها و تجهیزات برقی و الکتریکی ضروری است. تامین آب ، برق و گاز باید توسط متخصصان مختلف بررسی شود و در صورت عدم وجود مشکل ، نصب و نصب شود.
پس از آن ، نوبت به قرار دادن ابزارهای مربوط به بخش سرگرمی ، دفاتر فروش بلیط و زمین های بازی می رسد ، انتخاب مکان و مکان آنها باید با دقت و درک کامل انجام شود.
7. پس از اتمام قسمت های بازی و سرگرمی ، ساخت ساختمان مرتبط با حمام و چمن الزامی است.
8. سپس باید از منطقه دریاچه مصنوعی و تجهیزات مربوطه مراقبت کنید. بخش قایق ، پل قابل نصب بر روی دریاچه و نیمکت هایی که در اطراف حصار دریاچه ایجاد شده اند نیز در دستور کار قسمت دریاچه قرار دارد.
9. سپس می توانید باغ ها و خاک مناسب را کاوش کنید. همچنین وظیفه باغداران و دوستداران محیط زیست است که خاک باغ ها را نسبت به گیاهانی که در آنها کاشته می شود غنی کنند و با توجه به شرایط آب و هوایی و شرایط آب و هوایی از انواع گیاهان و درختان مراقبت کنند.
10- پس از طراحی باغها ، باید در کاشت و کاشت درختان در ورودی ، کنار جاده و پیاده روها دقت کرد.
11. پس از اتمام کار باغ و فعالیتهای مربوط به ایجاد فضاهای سبز ، انتخاب ، نصب و نصب لامپها و روشنایی قلمرو از اهمیت بالایی برخوردار می شود. روشنایی و میزان نور در فضا باید به گونه ای تامین شود که از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کرده و علاوه بر رعایت قوانین ایمنی ، زیبایی و ظاهر لازم را در محیط پارک ایجاد کند.
12. پس از اتمام مراحل نورپردازی و روشنایی پارک ، می توانید فضاها و مکان های مختلف مانند اتاق های باغ ، اجاره دوچرخه یا غرفه های غذا را تعیین کنید. حتی اگر نیاز به ایجاد فضاهایی مانند رستوران ها یا صحنه های سیرک داشته باشید ، می تواند در استقبال مردم نقش داشته باشد.
13. در مرحله بعد ، باید از ایمن ترین و مناسب ترین اجزا و ابزار در زمینه اختصاص داده شده به تجهیزات ورزشی برای ایجاد انگیزه برای مشارکت شهروندان در ورزش و افزایش تاب آوری اجتماعی استفاده کرد.
14. در نهایت ، با این حال ، تمام مراحل انجام شده باید توسط مهندس مسئول تأیید و تضمین شود تا ایمنی ناوگان تضمین شده و اجرای صحیح مراحل مختلف استفاده از آن به وضوح نشان داده شود.
با در نظر گرفتن همه موارد فوق ، باید توجه داشت که اصطلاح فضای سبز فقط برای محیط های سبز و درختی قابل استفاده نیست. در عوض ، فضای سبز مکانی برای تفریح ​​و سرگرمی است. اما ، البته ، عنصر اصلی هر فضای سبز پوشش گیاهی و چشم انداز سبز با گلها ، درختان و سایر گیاهان است.
پیاده سازی فضای سبز در مناطق مسکونی:
ایجاد و اجرای فضاهای سبز در شهرهای مسکونی یکی دیگر از چالش های شهرداری ها و موسسات توسعه ای است. فضاهای سبز مسکونی باید در مکانی مناسب و مشخص ایجاد شود. مکان آنها باید در شرایط ایده آل با ساختمانها و مراکز خرید باشد تا فضاها و سازه ها به بهترین شکل ممکن اجرا شوند و اصول فنی و مهندسی را نقض نکنند.
اجرای ویلا فضای سبز :
روند ایجاد فضای سبز در حیاط یا ویلاهای مسکونی و خصوصی با ایجاد آن در مکان های عمومی و نیمه عمومی کمی متفاوت است. هنگام محوطه سازی و ایجاد حیاط یا باغ ، ویلاهای فضای سبز باید توسط شرکت های طراحی خصوصی طراحی شوند. طراحان و متخصصان این شرکت ها سعی می کنند با در نظر گرفتن جنبه های مختلف ، استفاده از هنر و تجربه و البته تکیه بر سلیقه و دیدگاه شما ، بهترین و مناسب ترین پروژه ها را برای ایجاد و اجرای فضای سبز برای خانه شما ارائه دهند.
مراحل طراحان به شرح زیر است:
1. ابتدا کارفرما طراحان را دعوت به ایجاد فضا و ایجاد فضا می کند.
2. طراحان و متخصصان خلق فضای سبز برای بازدید از فضا و کشف آن به مکان مورد نظر سفر می کنند.
3. پس از اندازه گیری و تجزیه و تحلیل همه شرایط از هر طرف ، یعنی در نظر گرفتن مساحت و اندازه زمین ، موقعیت و شرایط محلی و آب و هوایی ، نحوه و مکان ساخت ساختمان و دسترسی آن به منابع مختلف و البته ، اندازه گیری سطح ثبات و ایمنی زمین و خاک ، با نشان دادن مکان های امن ، طراحان نحوه قرار دادن ، تعداد عناصر استفاده شده و نقشه اولیه محل قرارگیری قسمت ها و اجزای مختلف را نشان می دهند.
4. سپس به منظور درک بهتر وضعیت و مطالعه دقیق آن ، لازم است یک مدل یا طراحی سه بعدی از فضایی که قصد ایجاد آن را دارند ساخته شده و به کارفرما تحویل داده شود.
5. پس از مشخص شدن برنامه قابل اجرا و استفاده از سلیقه کارفرما و تجربه طراحان ، هزینه ها برآورد می شود و روند ایجاد فضا و ایجاد فضا از طریق تهیه مصالح مختلف و تجهیزات.
مراحل اجرای فضای سبز در ویلا:
1. ابتدا ، باید مصالح را از یکدیگر جدا کرده و هر یک از مصالح ساختمانی را با توجه به ویژگی ها به طرح خاصی اختصاص دهید.
2. کف و قسمت آن باید با دقت طراحی شود. می توانید از انواع متریال برای ایجاد آن ، به ویژه سنگ های مختلف استفاده کنید. البته استفاده از سنگ خرد شده ، شن ، ماسه و سنگ رودخانه نیز برای کفپوش محل معمول است و می توان این سنگ ها را به صورت شل ، با سیمان روی زمین قرار داد یا به آن چسباند.
3. ورودی باغ یا محوطه ویلا و لبه های آن باید به خوبی تزئین شده باشد. مطابق با آخرین تکنیک های طراحی مدرن ، ایجاد مسیرهای سنگی ، نصب چراغ های جلو بلند و البته قرار دادن مشعل های طبیعی با اندازه ها و ابعاد مناسب در فضای ورودی ، محیط چشمگیری را ایجاد می کند.
4. نورپردازی نیز باید با رعایت اصول فنی و ترکیبی از ایمنی و زیبایی انجام شود. چراغهای کوچک و بزرگ با رنگها و مصرف متناسب ، در نورپردازی و نور مصنوعی ، بسیار مورد توجه طراحان است.
5. ایجاد باغ هایی با ساختار ، حصار و اشکال هندسی مناسب ضروری است. فضای باغ باید متناسب با اندازه حیاط یا باغ شما و تعداد و اندازه گیاهان و درختان مورد نظر شما باشد.
6. پس از آن ، زمان انتخاب نوع خاک برای رشد گیاهان شما فرا رسیده است. خاک و کودها باید با توجه به نوع گیاه یا درخت انتخاب شده و ویژگی های آنها انتخاب شوند و نوع گیاهان و درختان باید متناسب ایده آل با شرایط محیطی و وسعت باغ باشد. به طور کلی درختانی مانند سرو ، کاج ، اقاقیا و انجیر برای باغ های بزرگ و نسبتاً بزرگ مناسب است ، در حالی که درختانی مانند بنفش ، هلو و گیلاس برای باغچه های کوچک و ویلایی مناسب است. بسته به نیاز گیاهان ، خاک باید اسیدی یا قلیایی باشد و گیاهان دارای مواد مغذی و عناصری مانند فسفات ، منیزیم و گوگرد باشند.
7. با درختان یا گیاهان پیچ خورده و مقاوم ، پناهگاهی مناسب برای باغ بسازید تا از گل ها و گیاهانی که به نور مستقیم خورشید یا یخ زدگی حساس هستند ، محافظت شود.
8. می توانید از عناصری مانند استخرها ، چشمه ها ، حوضچه ها ، نهرها یا حوضچه ها استفاده کنید تا عنصر حیات بخش آب را برجسته کرده و فضا را به طبیعت نزدیک کنید.
9. آلاچیق های چوبی و فلزی یا پناهگاه ها می توانند فرصت های خوبی برای دورهمی ها و مجالس باشند. همچنین ، اگر قصد دارید در روزهای گرم تابستان یا روزهای بارانی وقت خود را در خارج از خانه بگذرانید ، چشمان چوبی بهترین گزینه برای سرپناه هستند.
10. یک میز و صندلی یا مبلمان راحت با توجه به جنس ، طرح و رنگ آنها انتخاب کنید. فضاهای کوچک نیاز به رنگهای روشن و ملایم دارند. همچنین مطمئن شوید که مواد و استحکام این اقلام با توجه به شرایط آب و هوایی انتخاب شده است.
11.کباب یا کباب به شما این امکان را می دهد که غذاها را تهیه کرده و از ناهار و شام خود در خارج از منزل و در محیطی زیبا از باغ یا حیاط لذت ببرید.
12. استفاده از شومینه های گازی یا چوب و گودال های داغ نیز می تواند خواب و دوره های روزهای سرد را برای شما راحت تر کند.
13. سایبان یا چتر از دیگر عناصر هستند که فضا را متناسب با وسعت و مساحت باغ یا حیاط شما زیبا و لذت بخش می کنند و فرصتی برای سرگرمی و آرامش ایجاد می کنند.
در نهایت باید توجه داشت که ترکیب رنگ و طرح کف ، دیوار ، باغ و حتی نمای خانه با یکدیگر فضایی دلپذیر و منسجم ایجاد می کند. علاوه بر این ، رعایت ریتم ، تقارن ، مرکزیت و تمرکز نیز تأثیر بسزایی در دکوراسیون و ظاهر محیط دارد.

فضای سبز
  • اجرای فضای سبز می تواند در ایجاد زیبایی بصری نقش داشته ، محیط دلنشینی را در کنار محیط های کار و زندگی برای شهروندان فراهم آورد . نهال سبز با سال ها تجربه در زمینه های: اجرای فضای سبز شهرک ها اجرای فضای سبز پروژه های صنعتی کلیه کارهای پیمان کاری اجرای فضای سبز (مجتمع ها-پارکها-شهرکها-مناطق شهرداری و ... ) همراه و مشاور شماست.
  • استفاده از سایبان و آلاچیق در طراحی محوطه
  • تأمین فضا های مورد نیاز در طراحی محوطه
  • ایجاد فضاهای دنج وآرام و راحت در طراحی محوطه
  • استفاده از رنگهای مفرح و شاد در طراحی محوطه;
  • ایجاد نقطه مرکزی در طراحی محوطه

هزینه فضای سبز:
بدیهی است که هزینه ایجاد فضای سبز موردنظر شما بسته به اندازه محیط ، تعداد عناصر ، مصالح استفاده شده و البته شرکتی که به توسعه محیط کمک کرده اید متفاوت است.
فضای سبز را در مکان مسقف اجرا کنید:
Roof Garden یکی دیگر از طرح های خلاقانه است که در زمینه های طراحی و محوطه سازی فضای سبز استفاده می شود. بسیاری از مردم دوست دارند یک فضای سبز منحصر به فرد و زیبا در پشت بام خانه خود ایجاد کنند و از این منظره در کنار ارتفاع لذت ببرند. اما قبل از تصمیم گیری برای ایجاد سقف سبز ، باید به برخی نکات توجه کنید و برخی از عوامل را در نظر بگیرید که ما به برخی از آنها توضیح می دهیم:
1. ابتدا باید سطح سقف خود را از نظر استحکام و خواص مصالح مورد استفاده آزمایش کنید. سطح سقف شما باید به اندازه کافی قوی باشد تا گیاه رشد کند.
2. شما باید یک لایه نفوذ ناپذیر و ضد آب بین سطح سقف و باغی که قصد ایجاد آن را دارید ایجاد کنید تا آبیاری باغ باعث نشت آب و نفوذ به طبقات پایین نشود.
3. سپس باید در انتخاب پوشش گیاهی و درختان بسیار دقت کنید. درختانی که قصد دارید در پشت بام بکارید باید مقاوم باشند ، اما از نظر ویژگی های ریشه ، ریشه های این درختان نباید باعث پوسیدگی در قسمت پایین شود. به عنوان مثال ، درختانی با ریشه های بلند و سینوسی وجود دارد و این ریشه ها پس از رشد و استحکام می توانند سنگ را خرد کرده و در داخل آن رشد کنند. بنابراین ، بهتر است از درختان با ریشه کمی رشد کرده با مشورت طراح استفاده کنید.
4. گیاهانی که قرار است در پشت بام خانه بکارید باید قوی و محکم باشند. این گیاهان باید در برابر نور مستقیم خورشید ، سرما و باران های گوناگون مقاومت کنند و همچنین در برابر عوامل مختلف محیطی ، به ویژه آلودگی های مکرر و م ،ثر ، به الگوی رفتاری ثابت پایبند بوده و آسیبی وارد نکنند.
5. استفاده از علف ها و گیاهان کم رشد و دائمی در طراحی روف گاردن بسیار رایج است و همچنین می توانید آنها را در لیست گیاهان دلخواه خود قرار دهید.
6. استفاده از صندلی ها ، نیمکت ها ، نانو و تاب ، فواره های کوچک مناسب و چترهای چوبی نیز در ساخت سقف رایج است و منظره زیبایی را ایجاد می کند.
پیاده سازی عمودی فضای سبز :
فضای سبز عمودی در واقع یک دیوار سبز است که روی آن گیاهان در حال رشد و قابلیت اطمینان رشد می کنند و دیوار را به زیبایی تزئین می کنند. استفاده از دیوار سبز یک عنصر موثر و مهم در طراحی و ایجاد فضای سبز است. گیاهانی که در دیوار سبز به کار می روند ، گیاهانی منحصر به فرد ، استثنایی و کاربردی هستند که بدون نیاز به کود یا آبیاری خارجی زندگی و رشد می کنند. تمام مواد معدنی و مواد طبیعی مورد نیاز برای تغذیه گیاهان از داخل دیوار بیرون می آید و در واقع این گیاهان برای تغذیه به دیوارهای خود تکیه می کنند و تغذیه خارجی برای آنها معنی ندارد.
نور مورد نیاز برای دیوارهای سبز: الزامات روشنایی این گیاهان به ویژگی ها و ویژگی های آنها بستگی دارد. برخی از این گیاهان می توانند در سایه رشد کنند و برخی دیگر در زیر نور مستقیم خورشید.
آبیاری برای رشد دیوار سبز لازم است: در حالی که برخی از گیاهان دیوار سبز می توانند گاه به گاه کم آبی را تحمل کنند ، برخی دیگر نیاز به آبیاری روزانه دارند ، بنابراین باید این گیاهان را جداگانه در نظر بگیرید و به آبیاری آنها توجه کنید تا طراوت و شادابی خود را از دست ندهند.
چه گیاهانی در دیوار سبز رشد می کنند؟
گل یاس: علاوه بر رایحه دلپذیر و ظاهر زیبای گل یاسمن ، این گیاه قابلیت رشد به صورت صعودی را دارد و حتی می تواند بیش از 6 متر به رشد خود ادامه دهد.
ویرجینیا: گلبرگهای قرمز این گیاه خیره کننده و زیبا هستند و ظاهر آنها بعد از رشد خیره کننده است. نحوه کاشت آن روی دیوار بستگی به سلیقه شما دارد ، اما طراحان گل معمولاً ترجیح می دهند آن را در بالای دیوار بکارند.
هاستا: برگهای سبز و سفید این گیاه در برابر سرما و نور خورشید بسیار مقاوم است. رشد این گیاه پس از مدتی متوقف می شود و میزبان را به یک گیاه داخلی و داخلی تبدیل می کند.
در طراحی و اجرای فضای سبز در تهران ، دیوار سبز و گیاهان زینتی آن نقش بسزایی دارند. عملکرد فضای سبز در تهران ترکیبی از طبیعت گرایی و زندگی مکانیکی و ماشینی است و این تناقض زیبایی خاصی در دل خود دارد. اجرای فضای سبز در رشت با زمینه سبز و سرسبز ، اجرای فضای سبز در کرج با ترکیبی گسترده از سنت گرایی و مدرنیته همراه است ، اجرای فضای سبز در لواسان از عناصر و اجزای طبیعی و بیشمار استفاده می کند و عملکرد فضای سبز در کردان نیز زیبایی های زیادی دارد.
پیاده سازی شخصی فضای سبز :
برای پیاده سازی فضای سبز شخصی ، اولین چیزی که مهم است ابزارهای موجود است. هنگامی که تصمیم می گیرید فضای سبز را در اموال شخصی خود ایجاد کنید ، ابتدا باید پتانسیل را در نظر بگیرید و دریابید که این فضای سبز چقدر می تواند فضا ایجاد کند. سپس به سراغ سایر ابزارهای در اختیار خود بروید. برای مثال ، آیا می توانید در این فضا درخت درختچه ای بلند بکارید یا باید خود را محدود به پرورش چمنزار یا بوته ای بیش از یک متر کنید؟ سیستم آبیاری چگونه خواهد بود و چگونه با فضای سبز ایجاد شده در محیط شخصی خود برخورد خواهید کرد؟ بدیهی است که ایجاد اولیه فضای سبز به خودی خود موثر نخواهد بود و باید پیش بینی های لازم در مورد ملاحظات بعدی آن در همان مرحله طراحی یا اجرا اولیه انجام شود. تنها در این صورت است که می توانید اطمینان حاصل کنید که فضای سبز شخصی شما به درستی پیاده سازی شده است و تلاش ها و هزینه های راه اندازی آن در طول زمان حساب شده است.
این دقیقاً همان چیزی است که در الگوهای بزرگتر و عموما فضای سبز یا ایجاد ویلا یا باغ فضای سبز و غیره منظور ماست. در واقع ، اشتباه رایج ما این است که فرض کنیم انجام کارهای شخصی فضای سبز منجر به چنین منطقه سبز بدون اصول و قوانین پذیرفته شده می شود. به هر حال ، کانال گذاری دقیقاً برعکس است و برای این پروژه های محدود ، قوانین و اصول موثرتر از ایجاد باغ هستند و در چنین فضاهای کاری ظریف این امر اهمیت بیشتری پیدا می کند.
فضای سبز برای کودکان:
فضای سبز برای کودکان یکی از بهترین اشکال و انواع فضای سبز است که حتی در مراحل انجام و ایجاد آن بسیار جذاب است. وقتی تصمیم می گیرید فضای سبز را برای بچه ها انجام دهید ، کافی است بدانید رنگ ها چگونه به شما کمک می کنند. این همان چیزی است که طبیعت سخاوتمندانه به شما داده است ، و شما باید از آن به طور علّی استفاده کنید. بچه ها عاشق رنگ های مختلف هستند و با استفاده از گل های مختلف برای ایجاد این فضای سبز ، می توانید توجه آنها را به خوبی جلب کنید.
هنگام اجرای فضای سبز برای کودکان ، علاوه بر موارد فوق ، باید مسائل ایمنی را نیز به خوبی پیاده سازی کنید. البته توجه کودکان بسیار کمتر از گلها و گیاهان نزدیک است و بهتر است از گلهای بدون خار تیز استفاده کنید. علاوه بر این ، باید اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود کودکان به چمن انجام شود. معمولاً ظروف چوبی و حصارهای چمن می توانند برای کودکان کاملاً ایمن باشند. بنابراین ، با داشتن یک منطقه سبز زیبا ، کودکان نیز می توانند آزادانه و راحت حرکت کنند.
گام بعدی در ایجاد یک مهد کودک فضای سبز استفاده از یک منطقه بازی است. کودکان همیشه عاشق تاب خوردن و سر خوردن هستند و برای آنها کافی است حتی یک منطقه کوچک را کنار بگذارند. این زمین بازی باعث می شود کل فضای سبز شما با رنگ و لعاب شادتر به نظر برسد و برای کودکان بسیار خاص باشد.