هرس درختان | نهالستان طبیعت سبز

هرس درختان

هرس درختان | ساخت فضای سبز خاص و جذاب

زمان هرس درختان:
اگر فکر می کنید چه زمانی برای درختان میوه خود به هرس نیاز دارید ، پاسخ به اهداف شما بستگی دارد. آیا به دنبال کاهش اندازه درخت انرژی خود هستید؟ یا آیا می خواهید یک درخت میوه جوان سریعتر رشد کند؟ درخت میوه مناسب هرس در زمان مناسب سال می تواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند.
اگر نمی دانید چه زمانی از سال باید از درختان خود هرس استفاده کنید ، سوالات زیر به شما در پاسخ دادن کمک می کند:
1. آیا درخت شما اکنون آنقدر بلند است که نمی توانید آن را به راحتی بردارید؟
2. درختان بزرگ هرس درختان مانند درختان بزرگ گیلاس را در اوایل بهار در نظر بگیرید تا اندازه آنها کاهش یابد.
3. آیا می خواهید درخت جوان یا تازه کاشته شده شما سریعتر رشد کند یا فقط یک درخت ریشه دار لخت کاشته اید؟ می توانید از هرس در پایان زمستان برای تحریک رشد قوی استفاده کنید.
در نتیجه ، هرس زمستانی برای درختان جوان مفید است زیرا باعث رشد قوی می شود. اگر می خواهید درختان میوه شما کوچک باشند ، هرس در تابستان بهتر است.
هنگام تعیین میوه هرس درختان عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند.
آیا درخت شما مریض است؟ آیا برخی از شاخه ها شکسته اند؟ آیا مقدار زیادی میوه بی کیفیت روی درخت شما وجود دارد؟ آیا در آب و هوای بسیار سرد زندگی می کنید که هرس در اواخر تابستان و پاییز می تواند خطرناک باشد؟ ما در این مقاله به برخی از این مسائل می پردازیم.
هرس درخت میوه به عنوان مدیریت انرژی:
معمولاً هرس درختان باعث رشد شدید میوه ها در زمستان می شود ، در حالی که هرس در تابستان رشد را کند می کند. اما چرا اینطور است؟ این به دلیل چرخه انرژی فصلی درخت شما است. هرس درختان میوه در زمان مناسب سال رشد می کنند و به پرورش دهندگان در مدیریت انرژی درختان میوه خود کمک می کنند.
هرس درخت میوه در زمستان:
در پاییز ، درختان میوه انرژی برگهای سبز خود را برای ذخیره زمستانی به سیستم ریشه منتقل می کنند. هنگامی که انرژی از برگها خارج می شود ، برگها زرد قهوه ای شده و از درخت می افتند.
درختان میوه در ماه های زمستان به شدت رشد می کنند (ریشه آنها همچنان رشد می کند ، اما ما در مورد رشد شاخه های برگ دار صحبت می کنیم) ؛ به این ترتیب ، درخت شما فقط درصد کمی از مواد مغذی ذخیره شده خود را برای زنده نگه داشتن آن در زمستان استفاده می کند. بیشتر انرژی باقیمانده در بهار هنگامی که درختان میوه بیدار می شوند ذخیره می شود. جوانه های آنها باز می شود و درختان برای تحریک گلدهی ، تشکیل برگ ، شاخه ها و ریشه ها به انرژی ذخیره شده نیاز دارند.
زمان مناسب برای هرس درختان در زمستان:
هرس زمستان فوق العاده است زیرا درخت بدون برگ ، گل و میوه خفته است. این بدان معنی است که دیدن ساختار درخت و تصمیم گیری در مورد هرس آسان خواهد بود. با این حال ، برخی از پرورش دهندگان در اوایل زمستان از میوه های هرس درختان اجتناب می کنند. زیرا در آغاز زمستان ، رشد شاخه ها حداقل است و درخت نمی تواند زخم های ناشی از بریدگی هرس را التیام بخشد. با این حال ، اواخر زمستان زمان بسیار خوبی برای هرس درختان است. شما به راحتی می توانید ساختار درخت خود را ببینید و مطمئن باشید که تا بهار شما برسد ، درخت شما قادر خواهد بود آن زخم ها را التیام بخشد.
تحریک رشد در زمستان هرس:
وقتی درخت هرس خود را در اواخر زمستان یا اوایل بهار می کارید ، رشد درخت تحریک می شود. زیرا در حال حاضر شما در حال حذف شعب بی کیفیت هستید و بهترین شعب را برای خدمت انتخاب می کنید. این بدان معناست که با فرا رسیدن فصل بهار ، درخت انرژی خود را صرف رشد شاخه های بی کیفیت نمی کند و انرژی خود را بر رشد بهترین شاخه ها متمرکز می کند.
به عنوان مثال ، اگر درخت میوه شما 100 شاخه دارد ؛ بنابراین ، هر یک از این شاخه ها باید رشد کنند و هر شاخه باید بخش کوچکی از انرژی ذخیره شده را دریافت کند. اما بعد از هرس ، درخت شما فقط 75 شاخه خواهد داشت و هر شاخه سهم بیشتری از این انرژی دارد تا بتواند رشد بهتری داشته باشد و میوه بهتری تولید کند.
هرس درخت میوه در بهار:
با نزدیک شدن بهار ، روزها طولانی تر می شوند ، هوا گرمتر می شود و درخت شما بیدار می شود. ریشه های درخت حاوی انرژی شگفت انگیز یا ذخایر قند است که از آن برای تسریع رشد در بهار استفاده می کند. جوانه های درخت شما باز می شوند و برگها ، گلها ، میوه های کوچک و شاخه ها ظاهر می شوند.
زمان مناسب برای هرس درختان در بهار:
برخی از باغداران دوست دارند در بهار بعد از باز شدن جوانه ها و بیرون آمدن گل و برگ ، درخت بسازند. مزیت هرس در این زمان این است که می توانید شاخه هایی را که در زمستان نتوانسته اند شناسایی و حذف کنید. این امر به ویژه در مورد کسانی که درختان میوه حساس مانند هلو یا زردآلو پرورش می دهند صادق است.
هرس در بهار ، مانند هرس در پایان زمستان ، درختان رشد نمی کنند. این به این دلیل است که درخت قبلاً از انرژی ذخیره شده خود برای تولید برگ ، گلدهی و رشد شاخه های مختلف خود به هرس استفاده کرده است. اگر می خواهید درخت بزرگ شما جمع و جورتر باشد ، زمان خوبی برای هرس است.
هرس تابستانی درخت:
هنگامی که سرعت درخت در بهار کاهش می یابد و مواد مغذی ذخیره شده از بین می روند ، درخت شما می تواند از بقیه تابستان برای پر کردن مواد مغذی خود استفاده کند. درخت شما اکنون کاملاً برگ دار است و از طریق فتوسنتز انرژی تولید می کند و از مقداری از آن برای رشد در تابستان استفاده می کند. انرژی باقی مانده سرانجام در زمستان با شروع دوباره چرخه جذب ریشه ها می شود.
زمان مناسب برای هرس درختان در تابستان:
هرس تابستانی دارای مزایای زیادی است. از آنجا که درخت شما ذخیره انرژی ندارد و در نتیجه هرس در تابستان رشد زیادی نمی کند ، می تواند به شما در کاهش اندازه یک درخت بزرگ کمک کند. یک انتخاب عالی برای بهار یا تابستان هرس درختان گیلاس بسیار توسعه یافته ای هستند که در صورت رها شدن می توانند تا سه طبقه رشد کنند!
حتی اگر هرس اصلی شما در زمستان یا اوایل بهار انجام شد ، می توانید هرس را در تابستان ادامه دهید. این زمان برای هرس شاخه های جدید شکسته ، متقاطع (و ساییده شده) یا بیمار است.

هرس درختان
  • نهال سبز با سال ها تجربه در زمینه ی : هرس درختان بیشتر گیاهان باغبانی بویژه چند ساله چوبی، اگر در شرایط محیطی مناسب بدون دخالت انسان رشد کنند، پس از چند سال ، تبدیل به درختان یا درختچه هایی با شاخساره متراکم خواهند شد که چه از نظر میزان و کیفیت باروری و چه از نظر شکل ظاهری مطلوب نخواهند بود. در اینگونه گیاهان شاخه ها، مزاحم رشد یکدیگر بوده، دچار پیچیدگی و خمیدگی می شوند. سویی چون بدلیل پر برگی، نور کافی به درون شاخساره گیاه نمی رسد به تدریج برگها و شاخه های وسطی شاخساره خشک می شود و از بین میرود و تولید گل و میوه محدود به سطح بیرونی شاخساره گشته ، میزان محصول کم می گردد. برای جلوگیری از این امر و ایجاد شکل و حالت مناسب در گیاه ، باید آن را پیرایش(هرس) و به نحوه دلخواه تربیت کرد. هرس باغات خود رابه نهال سبز بسپارید.
  • حذف شاخه های متقاطع
  • حذف شاخه های نرک
  • حذف شاخه های آویزان
  • حذف شاخه های رو به پایین;
  • حذف شاخه های شکسته

هرس درخت میوه در پاییز:
بعد از آفتاب تابستانی تابستانی ، درخت شما غذای زیادی برای خود تولید کرده است. این کار را از طریق فتوسنتز انجام می دهد: فرایندی که طی آن درخت شما نور خورشید را به قند تبدیل می کند ، که در برگ ها ذخیره می شود. با سرد شدن هوا ، درخت با انتقال این قندها به ریشه های خود برای ذخیره زمستانی ، خود را برای خواب آماده می کند.
چرا هرس یک درخت میوه در پاییز بیخود است؟
هرس پاییز ایده خوبی نیست. زیرا هر بار که شاخه ای از درخت را می برید ، یک زخم هرس ایجاد می کنید و هنگام سقوط سرعت آن کاهش می یابد و ممکن است درخت بهبود نیابد.
جنین بیمار هرس درختان:
چه موقع هرس درختان میوه را بیمار می سازید؟
در واقع می توانید این کار را در هر زمان از سال انجام دهید. در زمستان ، معمولاً مشاهده مشکلات بیماری آسان تر است زیرا شاخه های درخت شما برهنه است. با این حال ، می توانید تا پایان زمستان صبر کنید تا زخم به سرعت بهبود یابد. علاوه بر این ، اکثر بیماریها در ماههای زمستان ناپدید می شوند. اما در صورت مشاهده شاخه های بیمار در زمستان یا تابستان ، معمولاً بهتر است آنها را بردارید تا بیماری (مانند شاخه سیاه ، زخم یا آتش) در داخل درخت و به درختان مجاور سرایت نکند.
این مهم است که بتوانیم مشکل بیماری را شناسایی کنیم ، بدانیم که آیا هرس یک درمان موثر است یا خیر و بدانیم چند شاخه را برای هرس و هرس را برای درمان بیماری درمان کنیم.
به عنوان میوه هرس درختان:
هرس بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت از درختان میوه است. اما اگر درخت میوه خود را به درستی هرس نکنید ، ممکن است بیش از آنکه بتوانید به آن کمک کنید ، به آن آسیب برسانید. بنابراین اکنون که می دانید چه زمان از درختان میوه هرس استفاده کنید ، یادگیری هرس برای درخت خود مهم است. یک نکته مهم در حفظ جذابیت و بهره وری درختان میوه هرس سالانه است. نگران نباشید ، هرس یک عمل جراحی مغزی نیست که قابل انجام نباشد.
اکثر باغداران می توانند به شما بگویند که میوه های مختلف هرس به روش های مختلف هستند ، که تا حدودی درست است ، اما یک فرآیند ساده سه مرحله ای وجود دارد که برای اکثریت قریب به اتفاق درختان میوه مفید است.
در خارج از مناطق گرمسیری ، اکثر ما با درختان میوه با دانه (سیب ، گلابی و ...) یا میوه های سنگی (هلو ، گیلاس ، زردآلو ، آلو و غیره) سروکار داریم. این روش شامل سه مرحله برای هر دو گروه است. در حالی که هرس در تابستان برای درختان خطرناک نیست ، هرس زمستان را راحت تر می کند و درخت بدون برگ است و شما واقعاً می توانید ببینید چه کار می کنید.
مرحله 1. تمیز کردن
با هرس هر چوب مرده ، آسیب دیده یا بیمار را شروع کنید. جوانه در پایه درخت ظاهر شد؟ در این مورد ، آنها را بردارید - زیرا آنها از نظر فنی "مکنده" نامیده می شوند و از پایه می آیند ، نه از پیوندک که شاخه های میوه دهی از آن سرچشمه می گیرند.
در مورد جوانه های مستقیم مشکوک که از شاخه های اصلی جوانه می زنند چطور؟ این شاخه های عمودی ، کاملاً عمودی یا "جوانه های آب" نیز باید برداشته شوند.
در مرحله بعدی ، نازک شدن درخت را ادامه دهید تا 6 تا 12 اینچ فضای آزاد در اطراف هر شاخه وجود داشته باشد. هرچه شاخه ها کوچکتر باشند ، می توانند به یکدیگر نزدیک تر باشند. مانند هرس Cleaner ، همه تینرهای هرس باید با درپوش هم سطح شوند.
مرحله 3: درخت را ببرید (بریدن)
آخرین مرحله ساده ترین است - شما اساساً درخت را هرس می کنید. ایده این است که هرس را بیرونی ترین قسمت درخت کنیم تا شاخه ها کوتاه تر و ضخیم تر از بلند و باریک شوند. این مانع از شکستن شاخه ها در زیر وزن میوه می شود ، اما متخصصان پوست به شما می گویند که این امر باعث می شود هورمون های رشد کمتری در تاج درخت فعال شوند و درختان را کوچکتر و پربارتر کنند.
هرس درختان به معنای قطع 20 تا 30 درصد رشد سال گذشته است. با حلقه چین و چروک های پوستی اطراف هر ساقه ، تفاوت بین رشد سال گذشته و دو سال قبل را می توانید تشخیص دهید. بسته به قدرت درخت ، این فاصله می تواند از دو اینچ (5 سانتی متر) تا 4 فوت (121 سانتی متر) از نوک هر شاخه متغیر باشد.
برخلاف مراحل قبلی ، این برش ها در هر شاخه متفاوت انجام می شود. محل دقیق برش نیز مهم است. هر شاخه را حدود یک چهارم اینچ بالای غنچه هرس قرار دهید و مسیری را که می خواهید این شاخه در سال آینده رشد کند نشان دهید. به عنوان مثال ، اگر شاخه دیگری در این نزدیکی هست ، هرس را به جوانه سمت راست شاخه برگردانید.
نکات هرس:
قیچی تیز برش را آسان و تمیز می کند - اگر نمی دانید چگونه خود را تیز کنید ، بسیاری از فروشگاه های ابزارآلات مزرعه این خدمات را با هزینه کم ارائه می دهند.
برای احتیاط ، تیغه های قیچی هرس را به مدت 30 ثانیه در محلول ایزوپروپیل الکل فرو کنید تا قبل از اعمال هرس روی درخت دیگر ، ضد عفونی شوند.
چوب هرس را در اطراف درخت جمع آوری کرده و دور بیندازید ، مخصوصاً اگر حاوی عوامل بیماری زا باشد.
استفاده از چسب باغ هرس را نیز فراموش نکنید.
نتیجه:
هرس بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت از درختان میوه است. اگر می خواهید درخت جوان یا تازه کاشته شده شما سریعتر رشد کند ، می توانید آن را در پایان زمستان هرس کنید تا رشد قوی ایجاد شود. این بدان معناست که با فرا رسیدن فصل بهار ، درخت انرژی خود را صرف رشد شاخه های بی کیفیت نمی کند. در عوض ، او انرژی خود را بر رشد بهترین شاخه ها متمرکز می کند.
برخی از باغداران دوست دارند در بهار درخت را تغذیه کنند. مزیت هرس در این زمان این است که می توانید شاخه هایی را که در زمستان نتوانسته اند شناسایی و حذف کنید. این امر به ویژه در مورد درختان حساس مانند هلو یا زردآلو صادق است.
هرس پاییز ایده بدی است. زیرا هر بار که شاخه ای از درخت را می برید ، یک زخم هرس ایجاد می کنید. هرس در طول فصل رشد مشکلی ایجاد نمی کند زیرا درخت پس از چند روز با لایه ای از سلول های محافظ شروع به ترمیم می کند. اما رشد در پاییز کند می شود و ممکن است درخت بهبود نیابد.
در صورت مشاهده شاخه های بیمار در زمستان یا تابستان ، معمولاً بهتر است آنها را برداشته و هرس درست کنید تا بیماری هایی مانند شاخه های سیاه ، زخم ها یا آتش سوزی در داخل درخت و درختان مجاور سرایت نکند.